W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Zasłony na flexach- modne i praktyczne

Zasłony  na flexach- modne i praktyczne

Firany marszczone, firany v-ki , panele, lambrekiny zawsze będą się elegancko i dostojnie prezentowały w towarzystwie zasłon.  Zasłony panelowe przewidziane są do wnętrz tylko stylu nowoczesnym. Zasłony marszczone dopasują się do każdego charakteru wnętrza. Z pewnością w Waszych domach zawieszone są zasłony marszczone na taśmie, na przelotkach czy na kontrafałdzie.  Od niedawna wielką popularnością cieszą się zasłony na flexach. Czym wyróżnia się ten nowatorski sposób marszczenia ? O tym w poniższym wpisie.

Co to są „flexy”?

Flexy to specjalne plastikowe haczyki (białe) umieszczone na krótkiej prowadnicy, która jest wszyta na stałe w zasłonę w równych odstępach. Jeśli pomieszczenia mają nierówne ściany i sufity, za ich pomocą możemy regulować długość zasłony, ponieważ haczyki przesuwają się w górę lub w dół.

Jeśli będziemy chcieli zasłonę przewiesić do innego pomieszczenia , w którym jest inna wysokość, to dzięki flexom zasłona dopasuje się wymiarowo w danym pokoju.

FLEXY MOŻEMY WSZYĆ ZARÓWNO DO FIRAN MARSZCZONYCH, JAK I ZASŁON

Na jaki rodzaj karnisza można zamontować zasłony na flexach ?

O doborze karniszy do konkretnych typów okien przeczytacie w odrębnym wpisie.

Zasłony czy firany uszyte na flexach zawiesisz szybko i swobodnie na dowolny rodzaj karnisza.

Karnisz rurka – haczyk mocuje się bezpośrednio do kółka karnisza.

Karnisz szyna (np. biała plastikowa PCV)- biały haczyk mocuje się do zaczepu szyny.

Karnisz apartamentowy/aluminiowy lub typu KS-  biały haczyk mocuje się do zaczepu w szynie.

Zalety marszczenia firan i zasłon na flexach

Wielkim atutem tego rozwiązania są idealne marszczenia w równych odstępach. Zasłonki, jak również firanki szyte na flexach prezentują się bardzo elegancko i estetycznie.

Przez cały czas użytkowania są równomiernie pomarszczone , a zaszyte zakładki nie rozciągają się podczas prania, prasowania czy ponownego zawieszania na karniszu.

Plastikowe elementy są odpornie na wysokie temperatury i nie rdzewieją. Zasłony i firanki można poddać praniu domowemu lub chemicznemu.

Okna tarasowe

Firanki i zasłonki marszczone na flexach są naprawdę idealnym rozwiązaniem do dużych okien tarasowych np. w salonie. Odpowiedni system umarszczenia sprawia, że nawet ogromną część firany/zasłony będziesz mógł zsunąć na lewą lub prawą stronę okna. Dzięki temu swobodnie otworzysz drzwi tarasowe i popołudniową kawę wypijesz z rozkoszą już na tarasie?

Jak dobrać zasłony do wnętrza ?

Ten nowatorski sposób marszczenia idealnie komponuje się zarówno we wnętrzach w stylu nowoczesnym , jak i rustykalnym. Istotny jest tylko dobór odpowiednich materiałów . Tkaniny w ornamenty świetnie się sprawdzą we wnętrzach stylizowanych oraz glamour. Tkaniny gładkie lub we wzory geometryczne będą stanowiły ciekawą dekorację domów /mieszkań w stylu nowoczesnym lub skandynawskim. Kolorystka zasłon oraz firan powinna być spójna z odcieniami innych dodatków we wnętrzu.

Zasłony i firany szyte na flexach są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Po pierwsze mogą mieć idealny wymiar, a po drugie będą od razu pięknie i elegancko upięte. Bez względu na to czy posiadasz okna o standardowej wielkości czy nie, za pomocą firan i zasłon marszczonych na flexach zaaranżujesz przestrzeń w wymarzony sposób.

Odwiedź nasz sklep online na www.firany-adamski.com i poznaj ofertę zasłon, które zachwycają elegancją, pomysłowością i wysoką jakością wykonania. W naszej ofercie znajdują się zasłony w pełnej palecie barw, z laserowymi wycięciami oraz ciekawymi wzorami.