W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Tylko produkty z kategorii PROMOCJE możemy wysłać PRZED urlopem.

ZAZDROSTKI AŻUROWE- WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

ZAZDROSTKI AŻUROWE- WIOSNA W KUCHNI- WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

Zazdrostki ażurowe z motywami sezonowymi, jak i całorocznymi zachwycają nawet największych przeciwników firanek. Dzięki nim możesz niskim kosztem odmienić swoje wnętrze, wprowadzając wiosenny klimat w oknie każdego pokoju. Idealne do małych okien, jak i do większych w formie wykończeń paneli, rolet czy firan vek.   Ożyw swoje wnętrze zazdrostkami ażurowymi  i ciesz się nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.

Rodzajów zazdrostek mamy wiele. Więcej możesz o nich przeczytać tutaj. Jednak najbardziej pożądanymi zazdrostkami w ostatnim okresie są zazdrostki ażurowe.

Aby zazdrostka ażurowa estetycznie prezentowała się w oknie musi być wykonana  tylko z  wybranych tkanin dodatkowo specjalnie usztywnianych. Dzięki odpowiedniemu usztywnieniu, zazdrostki można prać w pralce i nic się im po praniu nie stanie.  Tak przygotowana baza materiałowa  może być następnie wycinana metodą laserową.  Nasz lasermistrz Andrzej opanował do perfekcji ustawianie mocy i prędkości lasera, aby gotowa zazdrostka była idealnie docięta i cieszyła oko przez długie lata.

Jak dobrać zazdrostki do różnych typów okien ?

Podstawowa zasada ażurów jest następująca: IM AŻUR SZERSZY TYM WYŻSZY  z tego względu, aby zachowane były proporcje wielkości zajączków, kwiatków , kurczaczków, itp.

Pamiętaj ! Zamawiając zazdrostki ażurowe do jednego okna, zawsze zamawiaj wszystkie w tej samej szerokości.

Z doświadczenia wiemy, że bardzo dużo osób posiada w kuchniach okna z niesymetrycznie dzieloną szybą. Co wtedy zrobić ?

Przykład:

Zamów do węższej części jedną zazdrostkę , a do węższej 2 ,3 , 4 zazdrostki w zależności jak szeroka jest szyba.

Poniżej kilka przykładowych wizualizacji.

zazdrostki ażurowe

Pamiętaj , aby między zazdrostkami zachować odstęp od 1-2 cm. Zazdrostka będzie się elegancko prezentowała, jeśli nie będzie się kończyła poniżej lub równo z  ramą okienną . Zawieś patyczek w oknie ok. 2 cm wyżej niż wysokość zazdrostki.

Masz nad oknem karnisz i nie wiesz co tam zawiesić ?

Idealnym rozwiązaniem jest lambrekin z wymiennymi ażurami. Gdy nadejdzie zima  wystarczy ażurowe jajka wypiąć i przykleić ażurowe bałwanki.

Inne zastosowanie ażurów

Zastosowań dekoracyjnych ażurów jest naprawdę wiele. Możesz udekorować nimi górną cześć zasłon pod warunkiem ,że zasłony są uszyte z jednokolorowej tkaniny. Spód każdego panela , rolety czy firany vki możesz również udekorować ażurem.

Przepięknie prezentują się panele, które ażurowe wykończenia mają na środku i na zakończeniu. Tego typu dekoracja okienna jest idealna do okien w wykuszu,  do drzwi tarasowych oraz do okien typowych. Panele nadają się do pokojów dziecięcych oraz do salonów z otwartych przestrzenią. Panel z motywem ażurowej pepitki elegancko wkomponuje się we wnętrza biurowe każdej kreatywnej i przedsiębiorczej kobiety. Zobacz ofertę paneli z ażurami w naszym sklepie online w linku poniżej. Zaskoczysz się z pewnością ich bogatą ofertą !