W dniach 27.07-18.08 PRZERWA URLOPOWA. Zamówienia złożone do 17.07  gwarantują dostawę przed urlopem.

Zieleń malachitu – Boże Narodzenie 2018

Malachit na zasłonach z velvetu i wykończeniach v-ek – to duet idealny dekoracji kuchennej. Zestaw firan do kuchni – na Święta i na co dzień.

Malachit to kamień półszlachetny o głębokim odcieniu zieleni. Za właśnie ten odcień odpowiada… duża zawartość miedzi. Przynosi wyciszenie i spokój – tak bardzo potrzebny wszystkim na ten świąteczny czas. W wystroju wnętrz jest dosyć dominującym odcieniem, lecz wszystko zależy od tego z czym go łączymy i jaki efekt chcemy osiągnąć.

– najlepiej wygląda w zestawie ze złotem. Te dwa kolory tworzą duet doskonały, w którym każdy ma swoją funkcję: zieleń jest intrygująca, a złoty blask wprowadza królewską nutę. Zestawienie idealne na nadchodzące Święta,

– w myśl zasady: co dobrze komponuje się ze złotem, dobrze też wygląda z miedzią (o tym, że miedź to nowe złoto pisałyśmy już na blogu) – to duet równie elegancki,

butelkowa zieleń pięknie prezentuje się na obiciach mebli i dodatkach – poduszki i bieżniki były moim corocznym must have na Boże Narodzenie,

– ciemna zieleń pokaźnie prezentuje się w przestrzeniach w stylu pałacowym tj. w aranżacjach rodem z Nowego Jorku czy w stylu glamour.

Malachit w wykuszu

Niektórzy unikają w wykuszach ciemnych tonacji, ponieważ boją się przytłaczającego efektu pomieszczenia. Lecz wszystko zależy od tego, z czym je łączymy!

W poniższej aranżacji zdecydowałyśmy się połączyć malachit ze srebrem – kolejnym Kolorem Bożego Narodzenia. Ze względu na szare ściany i jasne obicie tapicerki. Nie mogło zabraknąć srebrnej nitki na samych zasłonach oraz mieniących się kryształków na panelach.

Przyznam, że ciemna zieleń to kolor dla odważnych, lecz… nie mniej niż czerń lub ultraviolet! A jak wiadomo, to kontrasty tworzą najefektywniejszy styl glamour. Jak odpowiednio dobrać firany na wykusz <- przeczytasz tutaj. Dzisiaj przedstawiam przepiękne aranżacje do wykuszu. W roli głównej:

  • Najmodniejsza tkanina tego sezonu, czyli velvet (<- tutaj przeczytasz o innych tkaninach zasłonowych),
  • V-ki z malachitem oraz nowymi ażurami,
  • Panele z wypinanymi ażurami – po środku firany!

Biel – dodatek idealny

Ostatnie zimy odzwyczaiły nas od białego puchu, lecz staramy się to nadrobić w aranżacji. Laserowo wycinane ażury pozwalają nam dopieścić każdą aranżację okienną. Spójność tkwi w detalach. Dlatego ażurowe choineczki umieściłyśmy na wykończeniach v-ek oraz wiązaniach zasłon. Aby rozjaśnić malachitowy bieżnik, wszyłyśmy koronkowe gwiazdki – wszystko uszyte w naszym salonie w Dobrodzieniu. Dopełnieniem całości są klasyczne białe naczynia i ozdoby świąteczne.